Skolēna Digitālais IQ

Autors: Samsung Electronics Baltics

Materiāli ir sagatavoti ar mērķi paplašināt jauniešu zināšanas un veicināt jēgpilnu digitālo prasmju izmantošanu. Ir izstrādāti pieci mācību kursi, no kuriem katrs veltīts noteiktai tematikai – jaunradei, saziņai, prasmēm, iesaistei un domāšanai. Unikālajos tiešsaistes kursos vienkopus var atrast mācībām un ikdienai noderīgas aplikācijas, saņemt ieteikumus informācijas ticamības izvērtēšanai un padomus, kā kļūt par kvalitatīva satura radītāju vai ietekmēt sabiedriski nozīmīgu notikumu gaitu.

Radi! Šajā kursā tu iemācīsies bloga rakstīšanas pamatprincipus, foto un video uzņemšanas un apstrādes knifus un uzzināsi, kā veidot oriģinālas un elpu aizraujošas infografikas.

Sazinies! Saziņa digitālajā vidē ir neatņemama mūsu ikdienas sastāvdaļa. Vēlies zināt, kā pasargāt savu ierīci un tajā esošos datus? Cik liela ir tava digitālā pēda un kā to kopt, lai tava digitālā reputācija būtu nevainojama?

Iesaisties! Šajā kursā mēs detalizētāk pievērsīsimies nozīmīgām tavas digitālās pilsonības šķautnēm: e-pārvaldei, līdzdalībai un iespējām, ko izglītības jomā sniedz jēgpilns digitālo tehnoloģiju izmantojums. Tu uzzināsi kas ir e-pakalpojumi un kā tos izmantot un kā efektīvi izmantot digitālās tehnoloģijas izglītības projektos, tālmācībā, interešu izglītībā.

Strādā! Vai tavas prasmes darbā ar datoru ir izcilas? Šī ir īstā vieta, kur sevi pārbaudīt! Iemācies prasmīgāk lietot MS Word un MS Excel, radīt nepārspējamu prezentāciju, uzzini, kā droši uzglabāt datus un atrast noderīgus padomus e-pasta rakstīšanai.

Domā! Šajā modulī tu uzzināsi kā meklēt informāciju, lai ātri atrastu vajadzīgo, sapratīsi, kā izvērtēt informācijas un tās avota ticamību un noskaidrosi, kas ir lietotnes un kuras tev var noderēt mācībās vai ikdienas dzīvē.